Przejdź do treści

Polowanie Hubertowskie 2023

Jak co roku w pierwszą niedzielę listopada tj. 05.11.2023r. obchodziliśmy święto Naszego Patrona Św. Huberta. Tradycyjnie, sezon polowań zbiorowych rozpoczęliśmy o godzinie 7.00 Mszą Św. przy kapliczce Św. Huberta w Majdanie Borowskim.

Po mszy odbyło się ślubowanie nowych kolegów wstępujących do Naszego Koła. Po złożeniu przysięgi prezes Henryk Piłat mianował na ,,prawego myśliwego” kolegów: Michał Wawrzykowski, Piotr Bechta, Mateusz Gasiński, Marek Woś, Krzysztof Nagadowski i Adam Sagan. Po ślubowaniu tradycyjnie młodzi myśliwi wystrzelili salwę.

Podczas ceremoniału obecny był poczet sztandarowy Naszego Koła w składzie: Adam Kwaśniak, Krzysztof Czernel oraz Kamila Kwaśniak.

Następnie prowadzący polowanie Kamila i Adam Kwaśniak przywitali wszystkich myśliwych i naganiaczy na zbiórce pod altaną. Kol. Jerzy Kosidło przeprowadził szkolenie z bezpieczeństwa i zasad panujących na polowaniach zbiorowych. No i nasz karawan wyruszył na łowy na polach Majdanu Borowskiego, aż po Kolonie Borów i Grądy.

Kolega Krzysztof Czerniak bardzo sprawnie rozprowadzał nagonkę, dzięki czemu teren został dokładnie opolowany, a zarazem były również efekty w zwierzynie.

Po skończonym polowaniu prowadzący uroczyście zakończyli polowanie oraz wręczyli nagrody.

1. Królem polowania został Kol. Marcin Chodyra.
2. Vicekrólem polowania został Kol. Krzysztof Bańka.
3. Króla Pudlarzy zdobył młody myśliwy Kol. Piotr Bechta.

A na koniec najprzyjemniejsza rzecz, mianowicie uczta! Przepyszny myśliwski bigos, barszcz czerwony, paszteciki, ciasta i wiele innych przygotowali młodzi myśliwi wraz ze swoimi małżonkami 🙂

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i za wspólne tradycyjne polowanie hubertowskie.

Darz Bór!

fot. Paweł Blicharski Polowanie Hubertowskie 2023 (zdjęcia)

red. Kamila